Hakkımızda | Tarihçe


Misyonumuz ve Vizyonumuz

Lezzet, tatları aşan, hayal edilen bir olasılık, beşeri münasebetleri perçinleştiren bir köprü, geleceğe bakmak için oluşturulan bir temeldir. Restaurant cılık sektöründe ise kimi zaman farklı bir lezzet üretme çabası, kimi zaman da doğru yerde duruş sergileyebilmenin önemli bir öğesi olarak tanımlanan lezzet kavramı, düşünsel ve eylemsel boyutlarıyla sektörün de başat öğesidir. Başarılarını vizyonunun sayesinde elde etmiş bir Restaurant da misafir olmak da iyi bir isabettir.

Ziyadesiyle doğru adresten doğru lezzeti misafirlerine tattırmak müessesede iyi bir keyif yaratacak, yeni ufukları kolay görebilmesini sağlayacaktır. Fayton The Blacksmith Restaurant & Greek Taverna olarak,12.00 ile 01.00 saatleri arasında misafirlerine, aşırı göç alan İstanbul’umuzun meze kültürü içerisinde yer alan, unutulmaya yüz tutmuş RUM, ERMENİ ve ÇERKES mutfağının o eşsiz mezelerini sunmaktadır. Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri a-la carte, Cuma (T.S.M), Cumartesi, (Greek müzik, standartlar ve Latin dans müzikleri) canlı olarak FIX MENU hizmet vermektedir.

''Zarafet ve asaletin bulunduğu yerde lezzet vardır.''

Evet, Restaurant olarak kendimize edindiğimiz sloganımız bu; Bu sloganda ne anlatmak istedim? Hani, şatolar vardır ya eski çağlarda, etrafı sularla çevrili yâda feodal düzendeki malikânelerde çalışan ve lezzetli yemekler üreten insanlar. Onlar, yaşam güvencelerini yapabildikleri yemeklere borçludurlar. Bu sayede ayakta kalabilirler. Yapamazlarsa işlerine son verilir.

Pekâlâ, kimin için yaparlar o lezzetli yemekleri? Elbette sahibesi veya sahibi olan, o mekânın asil beyefendisine ve onun zarif eşine. Fayton The Blacksmith Restaurant ile ne ilgisi olduğunu sorabilirsiniz.

Bizler de burada lezzet üretiyoruz.

Kimin için?

Siz, zarif hanımefendiler ve asil beyefendilere.

Saygılarımla,

Dr.Nezih Aslan